این مطلب ۱۸۴ بار خوانده شده

سازمان بسیج حقوقدانان کشور حدود ۱۴ هزار عضو دارد

رئیس سازمان بسیج حقوقدانان کل کشور گفت: این سازمان در سراسر کشور حدود ۱۴ هزار عضو ثبت شده دارد.
نسخه مناسب چاپ

حجت الاسلام ˈجلیل محبیˈ به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ۳۵۰ حلقه صالحین در سازمان بسیج حقوقدانان کل کشور وجود دارد که همه آنها فعال نیستند و فعالسازی آنان از برنامه های این سازمان است.

وی گذشت چهارسال از دریافت مدرک کارشناسی رشته های حقوقی، دانشجو بودن در مقطع کارشناسی ارشد یا دکتری و قاضی یا مدرس رشته های حقوقی بودن در دانشگاه ها را از برخی از شرایط عضویت در سازمان بسیج حقوقدانان کشور عنوان کرد.

وی با اشاره به اینکه متمرکزکردن حلقه های صالحین سازمان بسیج حقوقدانان به فعالیت بسیج علمی در حوزه کاری حقوقی از برنامه های آینده این سازمان است، افزود: توقف عضوگیری و فعالتر کردن اعضای فعلی در مباحث علمی حوزه قضایی و حقوقی یکی از اهداف سازمان بسیج حقوقدانان کشور است.

وی به انتشار نشریه پژوهشکده مجازی سازمان بسیج حقوقدانان توسط این سازمان اشاره و تصریح کرد: این نشریه با انتشار یک شماره دیگر موفق به دریافت درجه علمی و پژوهشی می شود که پس از آن با نام جدید منتشر می شود.

محبی ادامه داد: این نشریه با نام قبلی خود و بدون رتبه بندی علمی و پژوهشی، بستری برای انجام مباحث علمی، حقوقی و قضایی اعضای سازمان بسیج حقوقدانان در کشور در نظرگرفته شده است که نیازمند فعالیت و اظهار نظر تخصصی اعضا در تمام استانها است.

رئیس سازمان بسیج حقوقدانان کل کشور اظهار داشت: همایش سالانه این سازمان نیز روز ۱۲ آذر همزمان با روز بسیج حقوقدانان، امسال با محوریت بصیرت بخشی به جامعه حقوقی و بررسی مشکلات حوزه قضایی و حقوقی کشور برگزار شد.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.