این مطلب ۵۰۸ بار خوانده شده
با حضور رئیس سازمان بسیج؛

آئین سرباز مکتب امام برگزار شد

آیین سرباز مکتب امام خمینی (ره) امروز دوشنبه در جهت بزرگداشت شهدای ادیان توحیدی و با حضور نمایندگان ادیان مختلف توحیدی و مذاهب اسلامی در حرم مطهر امام خمینی (ره) برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه سیدالشهدا(ع)، غلامرضا سلیمانی رییس سازمان بسیج مستضعفین سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، سردار احمد ذوالقدر فرمانده سپاه سیدالشهداء(ع) استان تهران، فرماندهان سپاه شهرستان های استان تهران و جمعی از مسئولان استانی از جمله حاضرین در این مراسم معنوی بودند.

این مراسم معنوی با تجدید میثاق با آرمان های بنیانگذار کبیر انقلاب و تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید آغاز و با ایراد سخنرانی نمایندگان مذاهب توحید در وصف شهدا به ویژه سردار سلیمانی ادامه پیدا کرد.

عدالت خواهی بزرگترین خواسته بشریت است

فرمانده سپاه سیدالشهدا (ع) استان تهران در ادامه این برنامه با بیان اینکه بشر امروز به دنبال برقراری عدالت برای زیست بهتر است، گفت: عدالت خواهی بزرگترین خواسته بشریت است.

سردار احمد ذوالقدر خاطرنشان کرد: تمام آزادی خواهان و ظلم ستیزان جهان با پیروی از مکتب امام خمینی(ره) و با کمک سربازانی مانند حاج قاسم سلیمانی به دنبال ایجاد عدالت و برابری بر روی کره خاکی هستند.

وی با اشاره به این سخن امام خمینی (ره) که فرمودند: سربازان من در شکم و آغوش مادران است، اضافه کرد: امروز تمامی آزادی خواهان جهان بر اساس مکتبی که امام راحل ایجاد کردند به جنگ با نابرابری و ظلم می روند.

ذوالقدر یادآور شد: تمامی سربازانی که امروز برای توسعه حق و عدالت در جبهه های جنگ پا می گذراند پرورش یافتگان مکتب امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب هستند.

وی با اشاره به وحدت خوبی که رهبر معظم انقلاب پس از رحلت امام راحل طی بیش از ۳۰ گذشته در میان پیروان ادیان مختلف ایجاد کردند، افزود: تمامی نمایندگان ادیان توحیدی برای ایجاد عدالت و ظلم ستیزی مورد توجه خداوند گردهم آمده اند.

ذوالقدر با اشاره به این سخن که در ابتدای انقلاب از سوی برخی مطرح میشد که دین افیون ملت ها است، بیان داشت: امروز خواسته تمامی ملت ها با هر دین و آیینی تعالی خواهی و عدالت طلبی است.

وی با اشاره به اینکه پس از پیروزی انقلاب سربازان زیادی مانند حاج قاسم سلیمانی جوانی، میانسالی و کهنسالی خود را در راه خدا و ایجاد عدالت سپری کردند، گفت: جهاد حاج قاسم سلیمانی و سربازانش فقط از طریق شمشیر، تفنگ و سلاح نبود بلکه در بسیاری از موارد جهاد در راه وحدت و همدل کردن امت های مختلف صورت پذیرفته است.

ذوالقدر اضافه کرد: سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در بروز انواع حوادث و سختی ها مانند سیل در خط مقدم امداد رسانی به مردم بود و از این طریق رسالت خود را به سرانجام می رساند.

فرمانده سپاه سیدالشهدا (ع) استان تهران با بیان اینکه حاج قاسم سلیمانی در عرصه جهاد با شمشیر و سلاح، جنگ اقتصادی، فرهنگیان، اجتماعی، مبارزه با فقر و سایر موارد همیشه پیشگام و در خط مقدم بود، گفت: این عوامل باعث شد تا در قلب مردم کشورهای مختلف لانه کند، چون تمام اقدامات وی در جهت اهداف خداوند و عدالت خواهی بود.

وی با اشاره به اینکه هم اکنون هر کجایی از کره زمین عدالت خوای باشد آرزوی سردار سلیمانی شدن را دارد، ابراز کرد: حرکت در جهت آرمان های ادیان و خداوند هرگز از بین نمی رود چنانچه امام خمینی(ره) در این زمینه فرموده اند: بکشید ما را تا ملت بیدارتر شوند.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.