این مطلب ۲۲۵ بار خوانده شده

فرمانده سپاه ناحیه فیروزکوه: اجرای رزمایش بیولوژیک سپاه برای ضدعفونی متمرکز شهرستان

فرمانده سپاه ناحیه فیروزکوه گفت: قبل از این، ضدعفونی به صورت بلوک بندی انجام می شد و در رزمایش بیولوژیک امروز کلیه ظرفیت ها پای کار آمدند تا به صورت متمرکز عملیات ضدعفونی انجام شود.

سرهنگ غلامعلی درویش متولی، فرمانده سپاه ناحیه فیروزکوه، در گفت و گو با روابط عمومی سپاه فیروزکوه، ضمن تشکر از مردم در همراهی با مسئولین در مقابله با ویروس کرونا، گفت: با شیوع ویروس کرونا در کشور سپاه برنامه هایی را با همکاری بچه های بسیج تدارک دید تا بتواند در مبارزه با ویروس کرونا در سطح کشور تاثیرگذار باشد.

فرمانده سپاه ناحیه فیروزکوه در ادامه اذعان داشت: همزمان با شیوع ویروس قرارگاه امام رضا (ع) در سطح شهرستان فیروزکوه فعالیت خود را آغاز کرد؛ جلسات متعددی برگزار شد و با ستاد ملی بسیج مبارزه با کرونا هماهنگی لازم انجام شد.

سرهنگ درویش متولی در خصوص برنامه های سپاه در مبارزه با کرونا بیان داشت: از جمله اقدامات سپاه برپایی ایستگاه سلامت در شهرستان فیروزکوه است؛ هم چنین تولید ماسک با هماهنگی اداره فنی و حرفه ای شهرستان پیگیری و اجرایی شد؛ تاکنون تعداد ۱۱ هزار ماسک در سطح شهرستان تولید و توزیع شده است؛ حدود ۱۲ هزار ماسک نیز در خط تولید است و بعد از استریل در اختیار مردم شهرستان قرار خواهد گرفت.

وی در ادامه با اشاره به طرح غربالگری در فیروزکوه تاکید کرد: طرح غربالگری و ثبت مشخصات افراد با هماهنگی شبکه بهداشت و درمان شهرستان تا ۹۷ درصد انجام شده است.

فرمانده سپاه ناحیه فیروزکوه در خصوص رزمایش بیولوژیک سپاه تصریح کرد: امروز بحث رزمایش بیولوژیک را در سطح شهرستان داریم تا به طور کامل ضدعفونی معابر و اماکن انجام شود و بتوانیم از شیوع بیشتر این ویروس جلوگیری کنیم؛ در این رزمایش از ظرفیت شهرستان اعم از شهرداری، آتش نشانی، نیروهای مردمی و گروه های بسیجی استفاده کردیم.

غلامعلی درویش متولی با تاکید بر این که ضدعفونی معابر و اماکن شهرستان قبل از این رزمایش نیز توسط نیروهای جهادی انجام می گرفت، اشاره داشت: قبل از این، ضدعفونی به صورت بلوک بندی انجام می شد و در رزمایش بیولوژیک امروز کلیه ظرفیت ها پای کار آمدند تا به صورت متمرکز عملیات ضدعفونی انجام شود؛ هم چنین برنامه ریزی برای اجرای این رزمایش در سطح روستا نیز در حال انجام است.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.