این مطلب ۷۵ بار خوانده شده
سردار حسن زاده:

تفکر انقلاب اسلامی جهانی شده است

فرمانده سپاه سیدالشهدا(ع) استان تهران گفت: به برکت خون شهدا امروز تفکر انقلاب اسلامی جهانی شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه سیدالشهدا(ع) به نقل از خبرگزاری فارس، سردار حسن حسن زاده فرمانده سپاه سیدالشهدا استان تهران عصر امروز در نخستین یادواره شهدای روحانی شهرستانهای غرب استان تهران، که در محل اردوگاه شهید غلامی شهرستان اسلامشهر و با حضور مسئولین، روحانیون، طلاب و اقشار مختلف مردم و خانواده های شهدا برگزار شد، اظهار کرد: امروز به برکت خون شهدا  و شهیدانی همچون حاج قاسم سلیمانی تفکر انقلاب اسلامی فراگیر و جهانی شده است.

سردار حسن زاده با اشاره به اینکه در طول دوران دفاع مقدس، در میان اقشار و گروه‌های مختلفی که در جبهه های جنگ حاضر بودند، طلاب و روحانیون بیشترین شهدا را داشتند، بیان کرد: این آمار پیامی به همراه دارد و نشان می دهد که در سخت‌ترین شرایط کشور طلاب و روحانیون برای پیشبرد جنگ، پیش قراول عرصه جهاد و شهادت ایثار بودند، افتخار بزرگی برای کشور ما است.

 وی بیان کرد :در طول دوران انقلاب اسلامی تا به امروز ،طلاب و روحانیون در همه عرصه‌های دفاع ایثار و شهادت پیشقدم و جلودار بوده وپرچمدار جامعه ما هستند.

فرمانده سپاه سیدالشهدا با تاکید بر اینکه ایام الله به برکت خون شهدا شکل‌گرفته اند، تاکید کرد: برگزاری یادواره شهدا برای یادآوری ایثار و رشادت های رزمندگان اسلام است، باید برای نسل‌های مختلف جامعه یادآوری شود، که شهدا چگونه عمل کردند تا ما امروز شاهد این همه دستاوردهای عظیم برای اسلام انقلاب و نظام و کشور باشیم.

وی افزود: بهترین جایی که باید همه مسئولین حضور پیدا کنند و این دستاوردها را مرور کنند، همین یادواره شهدا است، متاسفانه در خیلی از یادواره ها ما شاهد حضور مسئولین نیستیم، در صورتی که آنها بیشتر از بقیه مردم نیاز به یادآوری دارند ،چون در همین ۱۵ _۲۰ سال گذشته که انقلاب به یک نقطه حساس رسید و باید همه به تکلیفشان عمل می کردند و درست تصمیم می‌گرفتند و به موقع اقدام می کردند، مردم خوب عمل کردند،ولی برخی از مسئولین نه اینگونه عمل نکردند، این باید یادآوری شود.

سخنران مراسم یادواره شهدای روحانی تصریح کرد: شهدا یک ویژگی داشتند که مردم خوب این ویژگی ها را می شناسند و به آنها عمل می کنند، مسئولین ما، دستگاه دیپلماسی ما اگر به این ویژگی ها خو ب عمل کرده واین مسیر را با این ویژگی‌ها طی کنند، قطعاً در آینده موفقیت‌های بزرگی را برای انقلاب اسلامی شاهد خواهیم بود.

وی با اشاره سخنانی از مقام معظم رهبری در توصیف شهید حاج قاسم سلیمانی، ادامه داد: سردار شهید حاج قاسم سلیمانی چند ویژگی داشت، فرمانده دلیر و شجاع بود، با شجاعت در دل خطر می رفت، تدبیر داشت برای  هرکار و عمل تدبیر و منطقی در نظر می‌گرفت.

حسن زاده با تاکید بر اینکه سردار سلیمانی اخلاص عمل داشت تاکید کرد :کار وقتی با اخلاص انجام شود، دو ویژگی بزرگی به همراه دارد، که ماندگار می شود و برکت توسعه پیدا می‌کند، همین توصیف هم در مورد امام خمینی صدق می کند، انقلاب اسلامی به برکت اخلاص امام ماندگار شد و توسعه یافت، در حالی که استکبار با تمام توان تلاش می کرد تا انقلاب اسلامی را از بین ببرد.

 وی با بیان اینکه کار حاج قاسم سلیمانی ماندگار شد، افزود: خون سردار سلیمانی جبهه مقاومت را تایید و تثبیت  کردو در دنیا فرهنگ مقاومت را برجسته و اندیشه مقاومت را توسعه داد و  علیرغم این که یک فرمانده شجاع و دلیر و مسلط بر نبرد بود ،اما هیچوقت از مسائل شرعی غلت نمی کرد.

فرمانده سپاه سیدالشهدا گفت: شهدا آرمان خواه بودند، آرمانی فکر می‌کردند، امروز برخی مسئولین می‌خواهند خودشان را به دامان دشمن بیاندازند تا به آرمان برسند، اگر مسئولین آرمانی فکر کنند، متوجه می شوند که نظام ما اجازه نمی‌دهد ،که امروز با کسی مذاکره کنیم و فردا با کسی دیگر پای میز مذاکره بنشینیم.

وی تصریح کرد: به برکت خون شهدا و شهید سلیمانی امروز تفکر انقلاب اسلامی جهانی شده است، انقلاب و انقلاب گری خط قرمز شهدا بود ،بصیرت آنها مردمی بود، حاج قاسم مردمی بود، هرجا که انقلاب نیاز داشت، در صحنه حاضر بود، انقلاب اسلامی به برکت خون شهدا چهل ساله شده و به اقصی نقاط جهان صادر شده است.

فرمانده سپاه سیدالشهدا استان تهران با بیان اینکه گام دوم انقلاب اسلامی شروع خوبی داشت و شتاب  خوبی  گرفت، خاطرنشان کرد :متاسفانه خیلی‌ها تلاش می کنند تا چنین وانمود نمایند که انقلاب مرده است، در حالی که در گام دوم انقلاب صحنه‌های را دیدیم که در دوران دفاع مقدس آنها را مشاهده می کردیم.

 در ادامه این مراسم حجت الاسلام صمد بهرامی مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه سیدالشهدا استان تهران طی سخنان ،بیان کرد :برگزاری یادواره های شهدا تجلیل و تمجید از مقام شهید است ،زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا ابتدایی ترین وظیفه ماست، نگذاریم شهدا در پیچ و خم زندگی فراموش شوند.

 حجت الاسلام بهرامی افزود: حضور در یادواره شهدا توفیق الهی است، نامگذاری کوچه ها و خیابانها که خیلی ها خوششان نمی‌آید، تمجید و تجلیل از مقام شهیدان است، بر پایی یادواره شهدا شهر را بیمه می‌کند، کسانی را که آشنا به شهید و شهادت نیستند، آشنا می کند.

 به گزارش خبرگزاری فارس نخستین یادواره شهدای روحانی و طلاب شهرستان های غرب استان تهران به همت سازمان بسیج طلاب و روحانیون با همکاری نهاد نمایندگی ولی فقیه سپاه حضرت سیدالشهدا استان تهران در محل اردوگاه شهید غلامی سپاه شهرستان اسلامشهر برگزار و مورد استقبال اقشار مختلف مردم به ویژه نسل جوان قرار گرفت./#

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.