این مطلب ۲۲۸۰ بار خوانده شده
معاون علمی، پژوهشی و فناوری سپاه سیدالشهداء (ع) استان تهران:

اگر توان کشور معطوف به ظرفیت‌های داخل شود بسیاری از مشکلات ما برطرف خواهد شد

هادی حفیظی:اگر توان کشور معطوف به ظرفیت‌های داخل شود بسیاری از مشکلات حل خواهد شد
معاون علمی، پژوهشی و فناوری سپاه سیدالشهداء (ع) استان تهران گفت: اگر توان کشور معطوف به ظرفیت‌های داخل شود بسیاری از مشکلات ما در حوزه‌های مختلف که امروزه گریبان‌گیر است مرتفع خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه سیدالشهدا(ع) استان تهران؛ هادی حفیظی، معاون علمی،پژوهشی و فناوری سپاه استان تهران گفت : ظرفیت کشور در حوزه انسانی یک ظرفیت ممتاز است و ما نیروهای جوان نخبه و متخصص فراوانی داریم که با کمترین امکانات محصولات علمی و فناورانه بزرگی را امروز توانسته‌اند در کشور تولید کنند

.

هادی حفیظی مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان تهران در حاشیه نمایشگاه چهل چراغ انقلاب که به مدت سه روز در دانشگاه آزاد اسلامی واحد یادگار امام (ره) برپا  شده بود پیرامون مهم‌ترین موفقیت انقلاب اسلامی در زمینه علوم دانش بنیان و دستاورد‌های علمی گفت:

در حالی که ما ۴۰ سالگی انقلاب اسلامی را پشت سر می‌گذاریم، شاهد پیشرفت‌های فراوان انقلاب و کشور در حوزه‌های مختلف هستیم، عمده پیشرفت های صورت گرفته حقیقتا دشمن را مایوس و ناامید کرده است و بخش عمده این پیشرفت‌ها در حوزه علم و فناوری است.

حفیظی ادامه داد : ما در سازمان بسیج علمی سعی داریم از مخترعین، مبتکرین و نخبگان کشور در زمینه‌های مختلف حمایت کنیم. بخشی از حمایت‌های ما در زمینه مالی بوده و بخش دیگر در اختیار قرار دادن مراکز رشد، تجهیزات و امکانات در جهت تولید محصولات و اقدام برای تجاری سازی محصولات است.

 

وی اضافه کرد : در نمایشگاه چلچراغ که به مدت سه روز در دانشگاه یادگار امام واحد شهر ری در حال برگزاری است از چهل محصول برتر علمی و فناوری استان تهران رو نمایی شده است. هدف از برگزاری این نمایشگاه در درجه اول حمایت از مخترعین و مبتکرین است که محصولات خود را در این نمایشگاه در معرض عموم قرار داده‌اند و به واسطه این نمایشگاه بتوانیم در جهت تجاری سازی و معرفی این محصولات قدم برداریم. همچنین به منظور امید آفرینی در نسل جوان دانشجو، بدانیم ظرفیت کشور در حوزه انسانی یک ظرفیت ممتاز است و ما نیروهای جوان نخبه و متخصص فراوانی داریم که با کمترین امکانات محصولات علمی و فناورانه بزرگی را امروز توانسته‌اند در کشور تولید کنند.

مسئول بسیج علمی استان تهران گفت : هدف سوم معرفی سازمان بسیج علمی به عنوان یک مرجع پاسخگو به مخترعین و مبتکرین در کشور است و می‌توان از طرق مختلف فعلان گرامی را حمایت کند. تلاش شده با این سه رویکرد این نمایشگاه برگزار شده و در این سه روز مورد استقبال مسئولین و دانشجو ها قرار گرفت. ما امیداوار هستیم حرکتی علمی کشور استمرار داشته باشد و شاهد تعالی کشور عزیزمان در حوزه علم و فناوری باشیم. حفیظی در ادامه صحبت های خود ارائه برنامه برای آینده به جهت به نمایش گذاشتن دستاوردها و جوانان کشور را پر اهمیت دانست و گفت : بخشی از حمایت ما به صورت معرفی مخترعین و مبتکرین به مجموعه‌های مرتبط در حوزه تخصصی آنهاست. به واسطه ارتباطات ما در سازمان بسیج علمی می‌توانیم مخترعین را به سمت کار در زمینه تخصصی خودشان سوق دهیم. ما در طول سال ۲ جشواره برای معرفی محصولات برتر در سطح استان برگزار می‌کنیم. معاون علمی سپاه سیدالشهداء استان تهران در پاسخ به این سوال که شما تلاش جمهوری اسلامی ایران در جهت تحقق جنش نرم افزاری و تولید را چگونه ارزیابی میکنید افزود :نکته‌ای که باید به آن توجه کرد، بر اساس بیانیه گام دوم انقلاب که اخیرا توسط مقام معظم رهبری صادر و منتشر شد. یکی از عرصه‌های مهم پیش رو در کشور بحث علم و فناوری است،اگر بخواهیم یک پیشرفت و اقتدار پایدار در کشور ایجاد کنیم در حوزه علم و فناوری باید کار مستدام انجام گیرد و همینطور که حضرت آقا فرموده‌اند بحث اقتصاد مقاومتی مبتنی بر اقتصاد دانش بنیان است، ما اگر توان کشور را معطف به ظرفیت‌های داخل بشود بسیاری از مشکلات ما در حوزه‌های مختلف که امروزه گریبان گیر است مرتفع خواهد شد.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.