این مطلب ۲۴۹ بار خوانده شده
سردار کوثری:

شهید غلامی بعد از بازنشستگی هم مثل یک سرباز به میدان آمد / حاج احمد داوطلبانه به سوریه رفت

فرمانده قرارگاه حضرت ثارالله علیه‌السلام با اشاره به نیت الهی شهید غلامی گفت: حاج احمد بعد از بازنشستگی هم مثل یک سرباز به میدان آمد و به صورت داوطلبانه به سوریه رفت.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سپاه حضرت سیدالشهداء علیه‌السلام استان تهران، محمد کوثری در مراسم نخستین سالگرد شهادت شهید مدافع حرم، احمد غلامی که صبح امروز در مسجد فیروزآبادی شهرری برگزار شد، اظهار داشت: حضرت امام خمینی(ره) فرمودند که «امت من از امت صدر اسلام بهتر هستند».

وی ادامه داد: امام، افراد بسیاری هم‌چون شهید غلامی در کنار خود داشت. شهید غلامی حتی برادر خود را هم در راه اسلام داد اما کوچک‌ترین وقفه‌ای در مسیرش ایجاد نشد و این حاکی از انگیزه الهی درونی این شهید بزرگوار و تک تک شهدای مدافع حرم است.

فرمانده قرارگاه حضرت ثارالله علیه‌السلام به مسئولیت‌پذیری شهید غلامی اشاره کرد و گفت: مسئولیت فرماندهی تیپ ۱۱۰ خاتم و جانشینی لشکر حضرت سیدالشهداء علیه‌السلام جزو مسئولیت‌هایی بود که شهید غلامی آن‌ها را به بهترین صورت ممکن انجام داد. شهید غلامی و امثال ایشان نه تنها جلوی دشمنان را گرفتند بلکه مانع از ورود آن‌ها به خاک مقدس جمهوری اسلامی هم شدند.

سردار کوثری انتظار شهادت را از ویژگی‌های شاخص «حبیب مظاهر سپاه تهران» دانست و عنوان کرد: برخی از مردان خدا مجاهدت کردند و برخی هم انتظار شهادت را می‌کشیدند که حاج احمد هم یکی از آن‌ها بود. هیچ موقع برای خودش بعد از جنگ زندگی راحت را نخواست. همیشه انتظار می‌کشید تا یک مسئولیت را قبول و به مردم و کشورش خدمت کند.

وی افزود: شهید غلامی بازنشسته بود و اصلا این‌طور نیست که بگوییم موظف به رفتن به سوریه بود. ایشان می‌توانست در کنار خانواده بنشیند و راحت زندگی کند اما حتی بعد از بازنشستگی هم مثل یک سرباز به میدان آمد و خدمت کرد.

فرمانده قرارگاه حضرت ثارالله علیه‌السلام تاکید کرد: وقتی به شهید غلامی نگاه می‌کنیم، به نیت الهی‌اش پی می‌بریم. بازنشستگی برای شهیدغلامی معنایی نداشت. این شهید بزرگوار معتقد بود که باید تا آخرین لحظه در میدان حضور داشته باشد و اثر مثبت بگذارد.

سردار کوثری در ادامه اظهاراتش بیان داشت: فرق بین سرباز ولایت و سرباز فریب‌خورده یا مزدور در همین موضوعات است. یک نفر مثل شهید غلامی عاشقانه و داوطلبانه حرکت می‌کند و یک نفر هم مثل سربازان فریب خورده دشمن، گول وعده‌های دروغین را می‌خورند.

وی هم‌چنین یادآور شد: هر لحظه از عمر شهیدغلامی که می‌گذشت، حسرت می‌خورد و می‌گفت که چرا دوستان من رفتند اما توفیق شهادت نصیب من نشده است. حاج احمد بازنشسته شده بود و کسی نمی‌توانست او را مجبور به رفتن به سوریه کند اما خودش داوطلبانه و عاشقانه قدم در این مسیر گذاشت.

فرمانده قرارگاه حضرت ثارالله علیه‌السلام مطرح کرد: دشمنان ما هر لحظه درصدد آن هستند که به ما ضربه بزنند اما فرزندان شما بیدار هستند و از ورود دشمنان به کشور جلوگیری می‌کنند.

سردار کوثری در پایان خاطرنشان کرد: امام خمینی(ره) فرمودند که قرن آینده قرن اسلام است و اسلام، ابرقدرت‌ها را به زمین خواهد زد. می‌‌خواهم بگویم که زمان تحقق این فرمایش معمار کبیر انقلاب دور نیست و به زودی محقق می‌شود.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.