این مطلب ۱۹۴۵ بار خوانده شده
گام به گام با کار آفرینان /

راه‌اندازی کارگاه خیاطی ویژه زنان سرپرست خانوار در استان تهران

بتول مرادی، یکی از کارآفرینان استان تهران، با هدف ایجاد شغل برای خانواده و زنان بی‌سرپرست، یک کارگاه خیاطی در استان تهران راه‌اندازی کرده است.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سپاه حضرت سیدالشهداء علیه‌السلام استان تهران، چندسالی است که رهبر معظم انقلاب در سخنرانی‌های گوهربارشان بر اقتصاد مقاومتی، کار و حمایت از تولید داخل تاکید دارند.

رهبر معظم انقلاب سال ۱۳۹۶ را نیز سال اقتصاد مقاومتی، تولید واشتغال نامگذاری کردند تا به این ترتیب عزمی ملی برای هرچه بهتر سامان گرفتن و اشتغال به راه بیفتد.

رهبر انقلاب در همه سخنرانی‌ها و دیدارهای خود با گروه‌های مختلف جامعه، همچنان بر اقتصاد مقاومتی تاکید داشته و آن را جهادی در دنیای تجاری و تجمل‌گرایی امروز دانسته‌اند اما فعالیت و جهاد به‌صورت یک‌جانبه و تنها از طرف نهادهای اقتصادی و صنعتی کشور تاثیرگذار نیست  بلکه در سطح وسیع و همراهی تک‌تک اعضای جامعه را می‌طلبد.

گفتنی است، در این راه خانم بتول  مرادی با سابقه ۲۲ سال فعالیت در زمینه گلدوزی با در نظر گرفتن ظرفیت‌ها و توانمندی خود و خانواده یاعلی گفتند تا یک کارگاه خیاطی راه‌اندازی کنند.

بعد از چند ماه تلاش و پشتکار و گرفتن مدرک دیپلم فنی خیاطی با راهنمایی بسیج سازندگی ناحیه ملارد و دریافت وام ۱۰ میلیونی از بسیج توانستند برای خانواده و شش نفر بانوان سرپرست خانوار ایجاد اشتغال کنند. در کنار فعالیت اقتصادی خانم مرادی فعالیت فرهنگی و خیریه نیز انجام می‌دهد در این زمینه  با همراهی خانواده تصمیم گرفتند با توجه به برکتی که خدامندمنان روزیشان کرده است برای هر جهیزیه عروس که از طرف پایگاه بسیج و یا مسجد محل معرفی می‌شود تعدادی کالای خواب در نظر بگیرند.

خانم مرادی متولد سال ۱۳۴۴ است و با بیکاری فرزند پسر خود روبرو بود اما با راهنمایی‌های خواهر بسیجی خانم کیانی وهمکاری خانواده هم این‌که همه اعضای خانواده مشغول به‌کار هستند.

بیکاری علاوه بر آسیب‌های اجتماعی، ما را به کشورهای دیگر وابسته می‌کند واین وابستگی اقتصادی در نهایت به‌وابستگی سیاسی و ضعیف شدن قدرت داخلی منجر می‌شود با تولید واشتغال هم سبب قدرت گرفتن اقتصاد کشور می‌شویم هم از آسیبهای اجتماعی جلوگیری می‌کنیم.

انتهای پیام/

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.