این مطلب ۱۶۷ بار خوانده شده
فرمانده سپاه سیدالشهدا(ع) استان تهران:

امروز تحقق اقتصاد مقاومتی، محرومیت‌زدایی و کاهش آسیب‌های اجتماعی از وظایف سپاه است.

فرمانده سپاه سیدالشهدا(ع) استان تهران: نقش پررنگ سپاه و بسیج در دوران ۸سال دفاع‌مقدس برکسی پوشیده نیست. نیروهای سپاه و بسیج در دوره‌ای که کشور نیاز داشت سلاح به دست گرفتند
نسخه مناسب چاپ

،سردار «علی نصیری» فرمانده سپاه سیدالشهدا(ع) استان تهران می‌گوید: «امسال کارهای خوبی در حوزه تحقق اقتصاد مقاومتی، محرومیت‌زدایی از نقاط محروم و کاهش آسیب‌های اجتماعی انجام داده‌ایم.»

سردار نصیری با بیان اینکه امسال از سوی رهبر معظم انقلاب با عنوان اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال نامگذاری شده است می‌گوید: «سپاه سیدالشهدا(ع) استان تهران، از ابتدای سال با امکانات بسیار کم‌ توانسته کارهایی را در زمینه تحقق شعار امسال در روستاهای شهرستان ری انجام دهد.

با توجه به تحریم‌های جدیدی که غرب علیه ما تدارک دیده باید نگاه ما به موضوع اقتصاد مقاومتی تغییر کند و درک درستی از این فرمایش رهبر معظم انقلاب داشته باشیم. موضوع اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال که رهبری مطرح کردند به اندازه‌ای مهم است که می‌بینیم‌ گاهی سایر کشورها به این برنامه تدوین شده از سوی رهبری، بیشتر از ما اهمیت داده‌اند.»

سردار نصیری با بیان اینکه سپاه سیدالشهدا(ع) در زمینه اقتصاد مقاومتی و مقاومت اقتصادی، آسیب‌های اجتماعی و محرومیت‌زدایی کارهایی را در روستاها انجام داده است می‌گوید: «تاکنون ۴۹هزار خانوار روستایی از خدمات جهادی سپاه بهره‌مند شدند. ساخت مدرسه و مسجد و رفع محرومیت‌های گوناگون از جمله کارهای ما در این حوزه است. بیشتر این کارها در روستای شهرستان ری انجام شده است.» او با بیان اینکه محرومیت سبب افزایش آسیب‌های اجتماعی می‌شود تصریح می‌کند: «با توجه به افزایش اعتیاد در بین جوانان، سپاه سیدالشهدا(ع) ۱۸منطقه محروم را در استان تهران هدف‌گذاری کرده است تا این مناطق را از آسیب‌های اجتماعی از جمله اعتیاد به موادمخدر پاکسازی و محرومیت‌زدایی کند.»

فرمانده سپاه سیدالشهدا(ع) استان تهران خواستار حمایت مسئولان از کارهای سپاه برای محرومیت‌زدایی و کاهش آسیب‌های اجتماعی در روستاهای استان تهران شد. او می‌گوید: «تاکنون ۱۶۰نشست توجیهی و آموزشی را با هدف کاهش آسیب‌های اجتماعی در روستاهای محروم برگزار کرده‌ایم. علاوه بر این کلاس‌های آموزشی ویژه خانواده‌ها، دانش‌آموزان و مربیان مدارس هم با هدف کاهش آسیب اجتماعی از ابتدای امسال برگزار شده است.» او با بیان اینکه برخی مناطق محروم را از وجود معتادان متجاهر پاکسازی کرده‌ایم اضافه می‌کند: «ما فعالیت‌های فرهنگی در مناطق آسیب دیده را در اولویت‌کاری سپاه سیدالشهدا(ع) قرار داده‌ایم.»

فرمانده سپاه سیدالشهدا(ع) استان تهران معتقد است که اگر برخی کارها در جامعه به درستی انجام شود منشأ خیر و برکت برای مردم و نظام جمهوری اسلامی خواهد شد. او می‌گوید: «نیمه نخست سال با توجه به انتخابات ریاست جمهوری سالی پر تلاش برای سپاه سیدالشهدا(ع) بود. البته فعالیت‌های سپاه در نظام جمهوری اسلامی خیلی ظاهری نیست. چون اغلب نیروهای سپاه و بسیج بدون ادعا و با روحیه جهادی وارد عمل می‌شوند و برای‌‌‌ آبادانی و محرومیت‌زدایی فعالیت می‌کنند.»

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.