این مطلب ۳۳۵ بار خوانده شده

مراسم افتتاحیه اردوی یاوران ولایت در مشهد مقدس/ایران اسلامی نیازمند معجزه جوانان بسیجی، حزب الهی و انقلابی است

مراسم افتتاحیه اردوی یاوران ولایت با حضور دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام و فرمانده سپاه حضرت سیدالشهدا (ع) استان تهران در اردوگاه شهید کاوه برگزار شد.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانش آموزی استان تهران، مراسم افتتاحیه اردوی یاوران ولایت (ویژه فرماندهان واحدهای پیشگام ) که با عنوان یادبود شهدای دانش آموزی و روحانی می باشد، باحضور محسن رضایی دبیرتشخیص مصلحت نظام، علی نصیری فرمانده سپاه حضرت سیدالشهدا (ع) استان تهران، خسرو ابوفاضلی مسئول سازمان بسیج دانش آموزی استان تهران، فرماندهان حوزه ها و واحدهای پیشگام در اردوگاه شهید محمود کاوه برگزارشد.

با توجه به اهمیت اردوی یاوران ولایت و تاکید مقام معظم رهبری به برگزاری آن، سازمان بسیج دانش آموزی سپاه سیدالشهدا (ع) بر آن شد تا اردوی یاوران ولایت سال ۹۶ در جوار بارگاه ملکوتی ثامن الحجج علیه السلام برگزار نماید.

دکترمحسن رضایی در مراسم افتتاحیه اردوی «یاوران ولایت» در اردوگاه شهید کاوه ضمن گرامی داشتن یاد شهدای دفاع مقدس و مدافع حرم به لزوم توجه به نقش مهم جوانان در انقلاب اسلامی تأکید کرد و گفت: بی تردید، دو موضوع جوانان و انقلاب اسلامی ایران از جمله مباحث مهم در کشور ما محسوب می شود.

وی یادآور شد: در دفاع مقدس، ما شاهد بودیم که بیشتر فرماندهان و ژنرال های چند ستاره، جوانان بودند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام دربیان اهمیت جوانی و لزوم توجه و اعتماد کردن به جوانان، به جوان بودن فرماندهانی همچون شهید حسن باقری، امین شریعتی، محمد باقرقالبیاف و قاسم سلیمانی، اشاره نمود و متذکر شد: من در حالی فرمانده سپاه آن زمان شدم که ۲۷ سال داشتم.

رضایی، جوانان را محور پیروزی های کشور در دفاع مقدس برشمرد و یادآور شد: به فرموده مقام معظم رهبری، اگر بخواهیم معجزه انقلاب را به مردم توضیح دهیم، بی تردید، جوانانی که با سن کم  استراتژیست های بزرگ در دوران دفاع مقدس شدند، تعریفی کاملی از معجزه انقلاب هستند.

وی با تأکید بر اینکه جوانان عاملان اصلی پیروزی انقلاب بودند، بیان نمود: امروز در حالی، نام قاسم سلیمانی بارها شنیده میشود که برخی در سال ۶۰ به دلیل سن کم وی با عنوان فرماندهی یکی از گروه های رزمی در عملیات فتح المبین، مخالفت می کردند.

 دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با تأکید بر لزوم خودباوری و احساس مسئولیت در جوانان، نخستین مبارزه جوانان را جهاد و مبارزه آنها از خودشان برشمرد و افزود: دو گروه می بایست به معجزه انقلاب توجه کنند: اول خود جوانان که نباید منفعل و تماشاچی باشند و دوم افرادی هستند که می بایست به جوانان میدان دهند اما نباید از اشتباه آنها بترسند.

وی همچنین متذکر شد: شهیدانی همچون مهدی باکری، حسن باقری و احمد متوسلیان به خودباوری و مسؤولیت‌پذیری رسیدند و در نهایت سبب کسب پیروزی در دفاع مقدس شدند.

رضایی با ابراز خرسندی نسبت به تبدیل کشور در منطقه به یک قدرت، بیان کرد: ایران علاوه بر تامین امنیت در داخل، امنیت منطقه را نیز تامین کرده، به طوری که امروز دشمنان ما به حقانیت مبارزه ما با تروریست اعتراف می‌کنند.

وی بیان کرد: جوانان امروز باید کشور را از مشکلاتی همچون اقتصاد، معیشت، فرهنگ، هنر، علم و فناوری و سایر موضوعات عبور دهند که این بخش بی تردید، بدون معجزه امکان پذیر نیست.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در پایان گفت: ایران اسلامی نیازمند یک معجزه است، که این معجزه در زمنیه های اقتصادی، علم و فناوری با وجود معجزه سازان عصرکنونی که شما جوانان به ویژه بسیجیان، حزب الهی و انقلابی هستید، امیدواریم که به دست شما صورت گیرد.

سردار علی نصیری فرمانده سپاه حضرت سیدالشهدا (ع):

 لزوم فعالیت انقلابی جوانان بسیجی در فضای مجازی

با اشاره به هدف قرار گرفتن تفکر جوانان ایران اسلامی توسط دشمنان انقلاب در فضای مجازی، بر لزوم انجام فعالیت های ارزشی با محتوای اسلامی انقلابی توسط جوانان تاکید کرد و افزود: امروز بیش از هر زمان شبه افکنی، مبارزه با ارزش های دینی و وهن آرمانهای انقلاب در فضای مجازی توسط دشمنان این مرزبوم در حال بسط و توسعه می باشد که وظیفه جوانان در این خصوص این است که، ضمن مطالعه و شناسایی ابعاد حضور دشمن در جنگ نرم با بصیرت افزایی به مقابله با آنها بپردازیم.

خسرو ابوفاضلی مسئول سازمان بسیج دانش آموزی استان تهران:

در خصوص اهمیت بسیج دانش آموزی و برگزاری اردوی یاوران ولایت لزوم تقویت و ماهیت بخشی به بسیج دانش آموزی در راستای اهداف دانش آموز انقلابی، مدرسه انقلابی پرداخت.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.