این مطلب ۴۲۳ بار خوانده شده

نشست بصیرتی یوم الله نهم دی فرماندهان بسیج ادارات شهرقدس

نشست بصیرتی یوم الله نهم دی فرماندهان پایگاههای بسیج ادارات شهرستان قدس و قرائت بیانیه ای به مناسبت حماسه نهم دی برگزار شد
نسخه مناسب چاپ

به گزارش خبرنگار سازمان بسیج کارمندان استان تهران در شهرستان قدس نشست بصیرتی یوم الله نهم دی فرماندهان پایگاههای بسیج ادارات شهرستان تلاوت آیاتی از کلام الله مجید

آقای صادقی اداره ورزش و جوانان : عرض سلام و خوش آمد گویی به اعضا و فرماندهان پایگاهها و تشکر از اینکه جلسه در این اداره برگزار گردید .

آقای اسماعیلی فرمانده حوزه ادارات  :  ضمن عرض سلام و خوش آمد گویی و تشکر از تک تک عزیزان که در جلسه حضور دارند و ضمن تشکر از آقای صادقی میزبان جلسه و تبریک اعیاد و هفته وحدت . همانطورکه حضرت آقا میفرمایند اقدام و عمل را در زندگی مورد نظر قرار دهیم و مواظب باشیم که با تفرقه انداختن بین شیعه و سنی آب در آسیاب دشمن و شیعه انگلیسی و وهابی آمریکایی نریزیم . وهمین جنگ در سوریه و عراق استفاده اش را آمریکا و اسرائیل و انگلیس می برد ، تسلیحات خود رامی فروشند و مسلمانان را به جان هم می اندازند .

با توجه باینکه حماسه نهم دی را در پیش داریم کلیه ادارات  سالگرد این حماسه را گرامی بدارند که نصب بنر کوچکترین کاری است که میتوانیم انجام بدهیم ضمنا روزنهم دی از ساعت ۱۰ تا ۱۲ به مناسبت آن حماسه ماندگار در مسجد جامع مراسم داریم ، من به شما نمیگویم به مراسم بیایید شما خودتان خواهید آمد .

فتنه ۸۸ برای کشور ما بزرگترین فتنه بود ، ما در زمان جنگ تحمیلی با عراق جنگ داشتیم در کردستان جنگ داشتیم ، در بعضی از استانها مسئله قومیت ها را داشتیم ، و در همان زمان رژیم کمونیستی افغانستان ادعای مالکیت بر قسمتی از اراضی استان خراسان ( تایباد ) را داشت ، حتی درگیری هم بوجود آمد و چند نفر هم تلفات داشتیم ولی با آن همه مشکلات وتهدید ها نگرانی نداشتیم ، نگرانی ما در فتنه ۸۸ خیلی زیاد بود ، برای اینکه افراد به ظاهر خودی هم به صحنه آمده بودند (مثال مشهور جنگل و اره دسته چوبی ) چهره های وحشتناکی به صحنه آمده بودند و میخواستند تیشه به ریشه اسلام و جمهوری اسلامی بزنند ، اگر رهبری این بحران را مدیریت نمی کردند و امت حزب الله به صحنه نمی آمدند معلوم نبود سرنوشت کشور به کجا کشیده می شد .

در بسیج جذب نیروی جدید  حرف اول را می زند ، سایر وظایف عبارتند از:ارتقاء عادی به فعال ، برگزاری هیئت قشر ، آموزش روخوانی و روانخوانی قرآن  ، برگزاری مراسمها و شرکت در مناسبتها ،  زیارت عاشورا ، برگزاری جلسات اعضای بسیج ، امر به معروف ونهی از منکر ،تشکیل شورای پایگاه ، جمع آوری هدایا به بازسازی عتبات و عالیات ، شناسایی کارمندان متخصص برای ماموریت بازسازی ، حتما فرماندهان محترم پایگاهها به اجرای برنامه ها اهتمام جدی داشته باشند .

آقای امیریان فرمانده پایگاه شهید باهنر اتوبوسرانی : بودجه ای در خصوص بسیج در ادارات تخصیص داده شود و پیش بینی گردد  تا بتوانیم در برگزاری مراسمات و دعوت سخنران اقدام نماییم ، و عضو جدید جذب بکنیم ، یک بسیجی باید بداند  در دنیا چه میگذرد و از نظر اطلاعات  به روز باشد ، یک نفر بسیجی باید در هر حوزه بی ریا وارد شود ،موفق است  اگر در زلزله بم که الان سالگرد آن فاجعه است بسیجیان وارد عمل نمی شدند به این راحتی آن حادثه تلخ جمع نمی شد .الان که در حالت عادی هستیم برای زمان بحران باید فکری بکنیم ، اگر خدای نا خواسته در شرایط بحران قرار بگیریم باید با اهداف وارد شویم و بسیج با اهداف وارد شود ، اینکه اهداف مقام معظم رهبری را بهتر پیش ببریم واینکه مثلا به کمیته امداد هم بگوییم از طرف ما چه کمکی صورت میگیرد و باید حضور بسیج برجسته گردد .

آقای رزاقی فرمانده پایگاه شهدای آتش نشانی : تعداد پایگاههای بسیج ادارات بیش از بیست پایگاه است ولی شرکت کننده کم است ، اگر فرماندهان پایگاهها قبول کرده اند که فرمانده باشند باید در جلسات حضور داشته باشند ، اگرکشور ما یک دهکده باشد و اگر مثلا قرار باشد ادارات پاکسازی شوند باید توسط بازرسی و حراست انجام شود و اگر می خواهند توسط بسیج صورت گیرد باید فردی امر به معروف ونهی از منکر بکند که شرایط لازم را داشته باشد . من درخواست میکنم شما یک فراخوان بزنید  تا مشاهده کنید چند نفر حضور پیدا می کنند ، نحوه رفتار و گفتار نباید تند باشد تا نیروها زده شوند ، بحث فرهنگی را در ادارات اجرا نماییم ، سالن اجتماعات آتش نشانی برای برگزاری جلسات  در اختیار حوزه ادارات می باشد .

آقای صادقی : به مناسبت سالگرد حماسه نهم دی ،مراسمی روز دو شنبه در اداره تربیت بدنی  با حضور ورزشکاران و با سخنرانی جناب سرهنگ الهیاری برگزار میگردد ،در کشور آسیب های اجتماعی خصوصا در ادارات زیاد است اگر مطرح بشود شاید بسیج هم زیر سوال برود ، اگر در ادارات افراد درست کار و خانمهای باحجاب مورد تشویق قرار بگیرند دیگران هم برای درستکاری و درست کار کردن تشویق میشوند .ضمنا بودجه ای برای فعالیتهای بسیج در ادارات پیش بینی شود .

آقای بالاور-بازرسی : بسیج باید جاذبه و دافعه داشته باشد ،پایگاهها چرا باید پس از این همه تاکید شورای پایگاه را تکمیل نکرده اند ،آنها که شورای پایگاه راتکمیل نکرده اند در اسرع وقت تکمیل بکنند و به بازرسی بدهند  و ضمنا پایگاهها فعالیتهای خود را کتبا گزارش نمایند .

آقای سیدی – اداره دارایی : برداشت من این است که همه دوستان قصد ایجاد تحول در ادارات را دارند ، اکثرا از NGO ها تعریف و تمجیدمی کنند و آنها را الگو می دانند ، در کشورما همین مساجد و حسینیه ها NGO  هستند که صدها سال سابقه دارند . در بحث درون سازمانی بحث فسادمالی ، اخلاقی ، اداری و حیف و میل بیت المال مطرح می باشد ، مردم به علت عدم آگاهی از روند اجرای کارها و خواسته های خود درادارات ناراضی هستند ولی اگر از خواسته خود و قانون ومقررات اطلاع داشته باشند ارباب رجوج راضی و خلاف در ادارات کمتر می شود .بسیج میتواند ارباب رجوع را به حقوق خود آشنا نماید .اگر در ادارات هم اتاق مشاوره باشد خیلی خوب است و ارباب رجوع بهتر راهنمایی میشود .

آقای کریم خانلو – تامین اجتماعی : یک روز جوان ۱۶ ساله ای از بنده سوال کرد شما سپاهی هستید ؟بنده عرض کردم بسیجی هستم و آن نو جوان گفت اگر سپاه و بسیج دراختیار من بود میتوانستم کلی بسیجی جذب کنم ، الان در پایگاهها با توجه به عدم انگیزه حضور بسیجیان کم رنگ شده است ،بسیج باید اردو زیارتی ، تفریحی ، میدان تیر ، کلاس و غیره بگذارد .کلاس اطلاعات برای بسیجیان خیلی خوب است .

آقای امین زاده – شهرداری : بنده خواستار هم اندیشی بیشتر د رخصوص تکریم ارباب رجوع و بهبود وضعیت ادارات هستم ما اگربه  پانزده مورد در مورد خود سازی  عمل  کنیم خیلی از مشکلات خودمان وادارات حل میشود که آن ۱۵مورد عبارتند از :

 ۱- نماز اول وقت ۲- احترام به پدر و مادر ۳- قرائت قرآن بامعنی   ۴- صبر در تمامی امور ۵- وفای به عهد         ۶- خود داری از پرخوری ۷- پرداخت روزانه صدقه ۸- غیبت نکردن ۹- عدم تجسس در امور دیگران ۱۰-فرو بردن خشم ۱۱-ترک حسادت ۱۲-ترک دروغ ۱۳- کنترل چشم ۱۴- دائم الوضو بودن  ۱۵-محاسبه نفس .

در پایان مراسم بیانیه صادره از طرف بسیج ادارات شهرستان قدس به مناسبت حماسه نهم دی قرائت گردید که درسایت استان تهران درج گردیده است

در پایان مراسم از جناب آقای امیریان ریاست محترم اتوبوس رانی ، برای تامین اتوبوسهای مراسمها تقدیر و تشکر شد .

جلسه با دعا برای سلامتی امام خامنه ای به پایان رسید .

                                                                                                       سایه امام خامنه ای مستدام باد

                                                                                               

 

 

 

 

 

 

 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.