این مطلب ۱۱۰ بار خوانده شده
به همت معاونت دانش و پژوهش سپاه حضرت سیدالشهداء (ع)استان تهران

برگزاری جشواره امام علی(ع) استان تهران

گرامیداشت هفته پژوهش با عنوان جشواره امام علی (ع) با رونمایی از دستاوردهای معاونت دانش و پژوهش سپاه حضرت سیدالشهداء (ع) استان تهران تقدیر نفرات برتر برگزار شد.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش خبرنگار سپاه استان تهران در معاونت دانش و پژوهش گرامیداشت هفته پژوهش با عنوان جشواره امام علی (ع)  با رونمایی از دستاوردهای معاونت دانش و پژوهش سپاه  حضرت سیدالشهداء (ع) استان تهران تقدیر نفرات برتر  برگزار شد.

در آغاز برنامه وحید حسن پور معاون دانش و پژوهش سپاه استان تهران اظهار داشتند: دانش و پژوهش سپاه استان تهران در حوزه های مختلف به خصوص تجربه نگاری، اندیشه ورزی، پژوهش های نظری، تبادل و نشر دانش، آموزه یابی دانشی و یادگیری فعالیت میکند.

وی افزود: ماهنامه های سفیر دانش و پژوهش، سفیر نبرد و سراج، فصل نامه پیشگامان اندیشه و کتاب تجربه نگاری بصورت دوصل نامه از این معاونت منتشر می شود.

وی در ادامه هدف از تشکیل معاونت پژوهش را مدیریت دانش در سپاه عنوان کرد و گفت: تبدیل سپاه به نهاد دانش بنیاد و پیاده سازی نظام دانش از اولویت های سپاه است که از طریق معاونت پژوهشی انجام می شود.

سرگرد حسن پور تصریح کرد: در کتاب مدیریت دانش و پژوهش تمام فعالیتهایی که در حوزه دانش و پژوهش در سطح منظومه استفاده می شود، تعاریفی به صورت خلاصه درج شده است.

معاون دانش و پژوهش استان تهران بیان کرد: در حوزه تجربه نگاری در یک سال گذشته ۶۲۰ تجربه را نهایی کرده ایم. در حوزه اندیشه ورزی ۴ تیم به مرحله کاربست رسیده است، در حوزه پژوهش ۵ مورد پژوهش صورت گرفته است.

در ادامه سردار نصیری فرمانده سپاه حصرت سیدالشهداء (ع) استان تهران در طی سخنانی اظهار داشتند: رهبر انقلاب درباره بسیج و سپاه به اندیشه ورزی و تفکر بسیار تاکید فرمودند.

سردار نصیری در خصوص تجربه نگاری و غافل نشدن  از این موضوع اشاره کرده و اینکه سپاه امل نیروهای جوان با تحصیلات عالیه است، امیدواریم که با استفاده از تجربیات گذشتگان به مقاصد مطلوبی دست پیدا کنیم.

سردار نواب معاون دانش و پژوهش سپاه پاسداران انقلاب اسلامی طی سخنران خود به مناسبت هفته پژوهش  تاکید کردند راه رسیدن به رشد و شکوفایی دانش بایستی از تجربیات موفق اندیشمندان استفاده و به آن عمل کنیم.

سردار نواب در ادامه اضهار داشت ورود به شهر علم از طریق باب علم که ولایت امیرالمومنین (ع) است، محقق می شود. وی با بیان اینکه هویت سپاه بر مبنای پاسداری است، اشاره داشتند: پاسداری به معنی نگه داشتن است، پاسدار و انقلابی باید یک گام جلوتر از بقیه باشدهم خودش پیشرو باشد و هم بقیه را به جلو ببرد.

معاون دانش و پژوهش به بیانات مقام معظم رهبری اشاره کرد و افزود: ارتقای اندیشه ورزی لازم داریم که هم در راس و هم در لایه های تیم های رصد گر مورد نیاز است. سردار نواب با تاکید بر این موضوع که همه افراد از نیروی اندیشه و خرد استفاده کنند، عمده مشکلات بشر و جامعه اسلامی حل خواهد شد زیرا اندیشه ورزی در حوزه تفکر جمعی تاثیر مثبتی در پیشرفت علم و تکنولوژی به دنبال دارد.

در پایان این مراسم با حضور سردار محمد رضا نواب معاون دانش و پژوهش سپاه پاسداران و سردار علی نصیری فرمانده سپاه حصرت سیدالشهداء (ع) استان تهران،حجت السلام نظری نماینده ولی فقیه در سپاه حصرت سیدالشهداء (ع) استان تهران از نفرات برتر تقدیر به عمل آمد.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.