این مطلب ۵۹۸ بار خوانده شده
جانشین فرماندهی ناحیه مقاومت بسیج پانزده خرداد شهرستان قرچک:

کسب مهارت های لازم در زمینه جنگ نرم از اهمیت و جایگاه ویژه ای برخوردار است

جانشین فرماندهی ناحیه مقاومت بسیج پانزده خرداد شهرستان قرچک گفت: به اعتقاد همه صاحب نظران و متخصصان، فراگیری علوم تخصصی و کسب مهارت های لازم در زمینه های تخصصی به ویژه در حوزه جنگ نرم به عنوان ضرورتی اجتناب ناپذیر از اهمیت و جایگاه ویژه ای برخوردار است.
نسخه مناسب چاپ

قرارگاه فضای مجازی با حضور مسئولان فضای مجازی و شباب حوزه و پایگاه برادران ناحیه مقاومت بسیبج پانزده خرداد شهرستان قرچک در سالن شهیدان ایرلو برگزار شد. علی اصغر شهیری جانشین فرماندهی ناحیه مقاومت بسیج پانزده خرداد شهرستان قرچک در جلسه قرارگاه فضای مجازی اظهارداشت: جنگ نرم، هدایت افکار عمومی به سمتی است که جوامع به گونه‌ای بیندیشند که دیگران می‌خواهند و از همین نقطه است که عملیات روانی با تکیه بر نقش بی بدیل رسانه‌ها آغاز می‌شود. وی افزود: از سوی دیگر جنگ نرم به عناصر و سربازان میدانی نیاز دارد که از جنس مخاطبان جامعه هدف باشند و این عناصر باید برای خود یک هویت خاص قائل باشند تا بتوانند روند درگیری را هدایت کنند.

شهیری گفت: به اعتقاد همه صاحب نظران و متخصصان، فراگیری علوم تخصصی و کسب مهارت های لازم در زمینه های تخصصی به ویژه در حوزه جنگ نرم به عنوان ضرورتی اجتناب ناپذیر از اهمیت و جایگاه ویژه ای برخوردار است. وی بیان کرد: نیروی انسانی متخصص یکی از مهم ترین نهاده‌های کار رسانه است چرا که پیش نیاز هرگونه تغییر، تحول و تکامل وجود نیروی انسانی متخصص است. جانشین فرماندهی ناحیه مقاومت بسیج پانزده خرداد شهرستان قرچک ادامه داد: سامانه آموزش مجازی بر اساس وظایف ذاتی خود به تربیت نیروی انسانی کارآمد، متعهد و متخصص را مدنظر قرار دهد. وی تاکید کرد: در حال حاضر تعداد کمی مراکز وجود دارند که آموزش در حوزه سایبر را انجام می‌دهند؛ اما نیروی انسانی‌ که بتواند با اطلاع رسانی، جریان‌سازی‌ها و ترغیب افکار عمومی در سایت‌های موجود نقشه آفرینی کند کمتر به چشم می‌خورد.

شهیری تصریح کرد: کسانی که با سامانه آموزش مجازی بر مبنای کارآمدی، به روز بودن، اصل نتیجه بخشی و ارزیابی، فعالیت خود را انجام می‌دهد. وی بااشاره به دوره های آموزشی یادآور شد: هدف از برگزاری دوره‌های آموزش مجازی افزایش توانمندی افراد و استفاده در تولید مطلب برای است نه اینکه صرفا افرادی دوره‌ها را طی کنند و در پایان قادر به تولید مطلب نباشند. جانشین فرماندهی ناحیه مقاومت بسیج پانزده خرداد شهرستان قرچک با اشاره به رزمایش شباب اظهار داشت: قرارگاه شباب با هدف ارائه بستر ارتباطی برای اجزاء و رده‌های مختلف بسیج شکل گرفته است که تجلی فضای مجازی بسیج با ایفای نقش کلیه بسیجیان، دارای هویت مستقلی است.

وی افزود: این بستر دارای سامانه‌های سازمانی و غیر سازمانی است که بسیجیان در بستر اینترنت و اینترانت به این سامانه‌ها دسترسی دارند؛ از جمله این سامانه‌ها می‌توان به سایت عملکردی، سامانه مکاتبات بسیج، تالار گفتگوی وحدت، سامانه آموزش مجازی و شبکه اجتماعی وحدت وغیره اشاره کرد که در کل بستر ارتباطی بسیجیان با رده‌های مختلف در بستر اینترانت شباب است.

شهیری گفت: علاوه بر سامانه‌های سازمانی، شبکه‌های ارتباطی مختلف دیگری هم توسط مهندسان بومی ایجاد شده است که می‌توان به سامانه پیک بسیج، وبلاگ نویسی، نرم‌افزارهای پیام‌رسان سروش و سلام اشاره کرد که دارای بستری داخلی و تولید بومی به حساب می‌آید و این سامانه‌ها از طریق اینترنت قابل دسترسی است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: در راستای پویایی فضای مجازی و بهره‌برداری حداکثری از این بستر طبق سنوات گذشته، در روزهای ۳۰ آذر تا ۲ دی  ماه سال جاری رزمایش فضای مجازی شباب در استان تهران با محورهای سامانه‌های سازمانی و غیرسازمانی اجرا می‌شود. انتهای پیام/س

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.