این مطلب ۳۶۰ بار خوانده شده

سومین دوره از اردوهای راهیان نور در شهرستان دماوند

در مراسمی، ۷۰ نفر از دانش‌آموزان دختر مدارس شهرستان دماوند به مناطق عملیاتی جنوب کشور اعزام شدند.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش خبرنگار سپاه سیدالشهداء(ع) استان تهران از دماوند در مراسمی، ۷۰ نفر از دانش‌آموزان دختر مدارس شهرستان دماوند به مناطق عملیاتی جنوب کشور اعزام شدند.

سرهنگ محسن زرگر، مسئول سازمان بسیج دانش آموزی سپاه حضرت سیدالشهدا(ع) استان تهران با اشاره به هدف از اعزام دانش‌آموزان به مناطق جنگی اظهار کرد: این اردوها تحت عنوان راهیان نور، به منظور آشنایی دانش‌آموزان با مصادیق عینی دروس مدارس مانند آمادگی دفاعی از نزدیک می‌باشد.

وی افزود: این اردو به مدت چهار روز و با هدف بازدید از مناطق مختلف خوزستان اعم از فتح‌المبین، شلمچه، اروند کنار، هویزه و برخی مناطق دیگر، به جهت آشنایی با اتفاقات تاریخی در دوران هشت سال دفاع مقدس انجام می‌شود. سئول سازمان بسیج دانش آموزی سپاه حضرت سیدالشهدا(ع) استان تهران، با استناد بر فرمایشات مقام معظم رهبری خاطر نشان کرد: شهدا امامزادگان عشقند؛ لذا آشنایی با فرهنگ بسیجی و جاری نمودن آن در طول تاریخ، برای همه نسل‌ها ضروری و حایز اهمیت است. اردوهای راهیان نور، کلاس درس انسان‌سازی شهدا است

همچنین رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان دماوند گفت: در این دوره از اردوهای راهیان نور که با هماهنگی اداره آموزش و پرورش شهرستان و سپاه پاسداران شهرستان دماوند صورت می‌گیرد، تعداد ۷۰ دانش‌آموز دختر در مقطع متوسطه دوم، به مناطق جنوبی کشور اعزام شده تا علاوه بر آموزش در محیط‌های بسته، بتوانند از کلاس درس انسان‌سازی شهدا بهره‌مند شوند.

مهرداد پور فتحی افزود: دانش‌آموزان با شرکت در اردوهای راهیان نور، درس‌هایی می‌آموزند که در زندگی آن‌ها بسیار مؤثر می‌باشد.

وی خاطر نشان کرد: بازدید از مناطق جنگی، موجب آشنایی دانش‌آموزان و نسل جدید با رشادت‌ها و جان‌فشانی‌های شهدا در هشت سال دفاع مقدس می‌شود. همچنین رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان دماوند، با توجه به نزدیک شدن به روز پژوهش، موضوع پژوهشی در راستای آموزه‌های این سفر معنوی تحت عنوان نخل‌های سوخته را برای دانش‌آموزان مطرح نمود و از اهدای جایزه نفیس به نفرات برتر در این پژوهش خبر داد.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.