این مطلب ۸۵۳ بار خوانده شده
امام جمعه شهرستان دماوند:

پایگاه‌های بسیج، محل تربیت شهدا بود

امام‌جمعه شهرستان دماوندبا اشاره به اینکه اگر می‌خواهیم باقی شویم، باید مال خود را درراه خدا وقف کنیم، گفت: اقشار، مساجد، کسبه و همه آحاد مردم در بسیج فعالیت می‌کنند و این پایگاه‌ها، همان مکان‌هایی هستند که شهدا تربیت شدند.
نسخه مناسب چاپ

حجت‌الاسلام‌والمسلمین کاظم فتاح دماوندی در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته شهر دماوند که با حضور مردم ولایی و حسینی دیار دارالمؤمنین و بسيجيان سلحشور  در مصلا نماز جمعه این شهر برگزار شد، با اشاره ه صحبت‌های امام که از خدا می‌خواهد با بسیجیان محشور شود، اظهار کرد: بسیج شجره طیبه صالحه است.

وی افزود: منظور از بسیج، تفکر بسیجی است که دیروز حزب‌الله و انصار الله را شکل داد و در عصر حاضر نیز، حرکت‌های اسلامی در نیجریه، سوریه و دیگر نقاط جهان را به ثمر رساند.

امام‌جمعه دماوند بابیان اینکه بسیج تنها در خدمتگزاران سپاه پاسداران نیست، تأکید کرد: بلکه اقشار، مساجد، کسبه و همه آحاد مردم در بسیج فعالیت می‌کنند و این پایگاه‌ها، همان مکان‌هایی هستند که شهدا تربیت شدند. فتاح دماوندی با اشاره به سخنان شخصی عرب گفته که گفته بود، انقلاب کالا نیست که صادر کنند، ادامه داد: انقلاب اسلامی یک تفکر و رسالت است و قطعاً صادر می‌کنیم. وی ادامه داد: مگر پیامبر (ص) انقلاب نکرد و انقلابش را صادر نکرد؛ مگر حضرت سیدالشهدا (ع) انقلاب نکرد و امروز در سراسر جهان صادر نشده است؛ ما هم کشورهای منطقه و قلوب مردم دیگر کشورها را جذب انقلاب کردیم و انقلاب را صادر کردیم و هرروز نیز این صدور گسترده‌تر خواهد شد. امام‌جمعه دماوند با اشاره به اینکه امام برای خدا قیام کرد، خاطرنشان کرد: خدا هم پاداش قیام و صبرش را این‌گونه داد که انقلاب به دیگر نقاط جهان صادر شد. فتاح دماوندی با اشاره به انفجاری که دیروز در حله عراق اتفاق افتاد، تصریح کرد: داعش نتوانست خللی در امنیت اربعین انجام دهد و سه روز بعد درجایی کیلومترها دورتر از کربلا، باهدف زائران ایرانی، این حرکت‌های پست و ذلیلانه را انجام دادند و مردم بی‌گناه را مورد هدف قراردادند. وی با اشاره به اینکه مشخص است که هدف اینها زائران ایرانی است و اینها از ایرانیان زخم‌خورده‌اند، تأکید کرد: اگر سال‌های بعد زنده باشند و نابود نشوند، خواهند دید میلیون‌ها نفر به زائران اباعبدالله اضافه خواهند شد. امام‌جمعه دماوند با اشاره به هفته وقف و اینکه همه ما فانی هستیم، خاطرنشان کرد: اگر می‌خواهیم باقی شویم، باید مال خود را درراه خدا وقف کنیم و سنتی که از زمان امامان معصوم برای ما مانده است را زنده و جاری نگه‌داریم. فتاح دماوندی بابیان اینکه مسئله وقف بایستی وارد کتاب‌های مدارس ما شود، خاطرنشان کرد: امروز صورتهای جدید وقف ازجمله بهداشت و درمان، بیمارستان‌ها، فقرا، حوزه‌های علمیه و دانشگاه‌ها مطرح است و واقفان این عرصه‌ها صاحب خیر و اجر هستند. وی گفت: همچنین در کربلا برای زیارت زائران شهرستان مکانی نیاز است که اگر این مورد محقق شود، تا روز قیامت ثوابی نصیب واقفان می‌شود.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.